Slavíme první vítězství. Porazili jsme Nejdek "B" 4:2 !!!

02.09.2012 07:02

Poprvé se v nové sezóně představili hráči Vojkovic před domácím publikem a nečekal je nikdo slabší než Nejdek "B", který v minulém kole rozstřílel Hájek 6:2. Začátek zápasu vyšel lépe Vojkovicím. Již pár minut po úvodním hvizdu si, po centru z levé strany, srazil obránce Nejdku míč do vlastní branky a Vojkovice šly do vedení 1:0. Netrvalo dlouho a Venca Kučera utekl svým obráncům po pravé straně, nacentroval před branku a se štěstím dorážel Honza Petrus na 2:0. Následovaly další šance v podání Vaška Vorla nebo Jirky Klofandy, které se bohužel nepodařilo proměnit na uklidňující rozdíl tří branek. Toho využili hráči Nejdku, kteří zvýšili tlak a čím dál častěji se dostávali na dostřel Vojkovické branky. Jejich snaha se zužitkovala po nedůslednosti Vojkovické obrany a střelou k tyči snížili na 2:1. Naštěstí Vojkovice rychle zareagovaly a ihned po rozehrání zvýšil náskok na 3:1 střelou pod břevno Venca Kučera. Do šaten se tak šlo s dvoubrankovým vedením.

Druhý poločas Vojkovice silně polevily a iniciativu přebral hostující tým. Nejdku se tak podařilo snížit na rozdíl jediné branky, kdy se po rohu z pravé strany trefil hlavou David Vašš. Domácí nadále čelili silném tlaku soupeře a pokoušeli se hrozit z rychlých brejků. První z nich nevyužil Marek Matoušek, který ani na druhý pokus neprostřelil hostujícího gólmana. To napravil zhruba 5 minut před koncem utkání, kdy Nejdek vsadil vše na útok. Své sólo z poloviny hřiště zakončil zkušeně střelou podél brankáře a stanovil tak konečné skóre na 4:2. Vojkovice si připsaly důležité první 3 body.