Vojkovice se vyšvihly na bronzový stupínek

03.10.2013 08:15

Ptejte se Pavla P. Riese v online rozhovoru s Deníkem I. B třída: Vojkovice se vyšvihly na bronzový stupínek TJ Vojkovice TJ Vojkovice Autor: DENÍK/Archiv KD včera 15:00 Vojkovice – Pomalu, ale jistě začíná nováček krajské I. B třídy z Vojkovic vystrkovat růžky. Po ne zcela valném vstupu do podzimní části soutěže válcují Vojkovice jednoho soupeře za druhým. Naposledy se však na tři body překvapivě hodně nadřely, když v pozici favorita pokořily v Jáchymově tamní výběr, kterému patří poslední příčka v tabulce. Nakonec se tedy Vojkovice mohly těšit z výhry 3:2. Pro vojkovické barvy to pak byla čtvrtá výhra v řadě, která znamenala posun na aktuální třetí pozici. Vstup do utkání v Jáchymově neměly Vojkovice příliš dobrý, již v páté minutě prohrávaly, když se po rohovém kopu přesně trefil jáchymovský Karel Lorenc. Poté jako by se fotbal ze hřiště vytratil, když létal balon bez mezihry z jedné strany na druhou. V závěru prvního poločasu přinesla světlou chvilku milimetrová přihrávka vojkovického Michala Bartha, který pobídl ke skórování svého kolegu z útočné linie Petra Kocifaje a ten nezaváhal. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu. Po změně stran to už bylo jiné fotbalové kafe. Nejdříve poslal Michal Barth Vojkovice parádní ranou, která se otřela o břevno a zapadla do jáchymovské svatyně, do vedení, aby o chvilku později mohl navýšit náskok hostů Petřík, ale ten nenaložil s nařízeným pokutovým kopem podle svých představ. Vojkovice dále pokračovaly v dobývání jáchymovské svatyně, z čehož vytěžily třetí branku, kterou obstaral po dorážce Michal Barth. Jenže se slibným náskokem přišlo uspokojení, a tím pádem polevení, čehož Jáchymov brankově využil, když se opět po rohovém kopu tentokrát prosadil Jan Navrátil. A pro vojkovické barvy mohlo být ještě hůře, to když se řítil osamocen na brankáře Matouška jáchymovský špílmachr Pavel Hekel, ale neuspěl. Tentýž hráč o chvilku později roztřásl břevno vojkovické svatyně.Jáchymov poté vsadil s vidinou vyrovnání na jednu kartu, a to útok. Gólově ho potrestat za to mohl Barth, který však samostatný únik nedovedl do úspěšného konce, i přesto nakonec Vojkovice zvítězily. Jáchymov – Vojkovice 2:3 Branky: Navrátil Jan, Lorenc Karel – Barth Michal 2, Kocifaj Petr. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Horvát.