TJ Vojkovice x Kyselka 4:1 (3:0)

10.01.2013 14:52

Před pěknou kulisou cirka 150 fotbalových fanoušků se odehrálo dlouho očekávané derby týmů z Poohří. Byl to souboj mužstev z opačného pólu tabulky, kdy druhé Vojkovice vyzvaly na domácím hřišti předposlední mužstvo soutěže Kyselku. To ovšem v případě souboje těchto dvou mužstev nikdy nehraje velkou roli. Hned v úvodu se ujal iniciativy hostující tým a prvních 15 minut nepůjčil domácím míč. Bohužel pro ně nedokázali z tlaku vytěžit víc než pár střel mimo branku. A tak jim domácí ukázali, jak se to má dělat. Nejdříve se před kyselským brankářem, po nahrávce Venci Kučery, objevil Venca Vorel a bylo to 1:0. O chvíli později centroval do velkého vápna Honza Petrus, Venca Kučera jeho nabídkou nepohrdl a střelou k tyči poslal domácí do vedení 2:0. Vojkovice byly v laufu a do poločasu přidaly třetí gól. Honza Petrus uvolnil pasem Vencu Vorla, který udělal gólmanovi kliku a do kabin se šlo za stavu 3:0.

Už by se mohlo zdát, že je po zápase, ale nestalo se tak. Kyselka vstoupila do ruhé půle s odhodláním zvrátit nepříznivý výsledek a jejich snaha přinesla ovoce. Po sólovém průniku se prosadil Marek Libor a snížil na 3:1. To Kyselku ještě více nakoplo a Vojkovice znejistilo. Po chvíli měl ten samý hráč možnost upravit skóre z pozice pokutového kopu a zápas ještě více zamotat. Naštěstí pro Vojkovice selhal a jeho střela šla metr nad. Domácí hráči se po tomto závaru opět probrali a převzali zpět iniciativu. Pár šancí promarnili, ale zaslouženou pojistku na 4:1 přidal po rohovém kopu hlavou Martin Bidovský. Divácky atraktvní utkání vyznělo lépe pro Vojkovice, které si tímto vítězstvím upevnily 2. příčku v tabulce okresního přeboru.