TJ Vojkovice x Děpoltovice 4:3 ( 2:3 )

31.08.2015 13:09

Úvodní utkání v okresním přeboru muselo potěšit oko každého diváka, který na fotbal do Vojkovic dorazil. Padlo plno gólů a divoká zápletka od úvodního hvizdu až do konce. Ale pojďme pěkně od začátku. Domácí tým začal velmi aktivně a již ve 4. minutě rozvlnil síť Milan Hauptmann. Pohotově zakončil po střele Honzy Petruse, jehož pokus se odrazil od tyče a poslal Vojkovice do vedení 1:0. O 7 minut později se prosadil podruhé, když chladnokrevně využil pobídky od Petra Kocifaje. Už to vypadalo, že si Děpoltovice odvezou pěkný příděl, ale to by se nesmělo jednat o Vojkovice. Hosté po druhém inkasovaném gólu přidali na obrátkách a domácí začali naopak více kazit. To se jim poprvé vymstilo po standardní situaci v 19. minutě, kdy se z trestného kopu trefil Václav Belbl. Děpoltovice zatopily pod kotlem a pokračovaly v silném tlaku. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a po brejku srovnal na 2:2 Karel Hubálek. A aby toho nebylo málo, tak ve 33. minutě poslal do vedení Děpoltovice opět Václav Belbl. Domácí tým byl po takovémto obratu v šoku a nedokázal čelit aktivní hře hostí. Naštěstí nás 2x zachránila tyč dobře postavené branky.

Do druhé půle vstoupily Vojkovice s odhodláním strhnout vedení opět na svou stranu. Vyrovnat se jim podařilo v 57. minutě, když se po faulu na Honzu Petruse, z pokutového kopu trefil Radek Petřík a prolomil tak Vojkovické penaltové prokletí. Následoval boj o každý metr na hřišti a Vojkovice ještě jednou zachránilo břevno. Pak ovšem přišla osudová chyba hostí. Děpoltovický hráč zul spoluhráči kopačku a ten pokračoval ve hře, čímž se provinil proti pravidlům. Vojkovice ihned rozehrály standardní situaci, Venca Kučera zatáhl balón po pravé straně a přesnou nahrávkou našel nabíhajícího Filipa Menčíka, který rozhodl o konečném vítězství 4:3 pro domácí. Na úvod to byla hodně divoká přestřelka, která naznačila, že se v letošním ročníku okresního přeboru bude hrát velmi zajímavý fotbal.

Góly: 2 x Milan Hauptmann, 1 x Radek Petřík ( PK ), 1 x Filip Menčík