Stružná x TJ Vojkovice 1:0 (0:0)

09.09.2012 09:28

V sobotu odpoledne jsme zavítali na hřiště týmu ze Stružné, v tu chvíli vedoucího mužstva soutěže. Hráči Vojkovic zřejmě nezaregistrovali úvodní hvizd rozhodčího a ihned po rozehrání mohli jít domácí do vedení, když se na Jardu Matouška řítil zcela osamocený útočník. Naštěstí byl asi tak překvapený, že ho nikdo neatakuje, že branku přestřelil. Po tomto záváhání se Vojkovice probraly a začaly mít více ze hry. Hrozily jak ze standardních situací, tak kombinací z pole. Minimálně 3 stoprocentní šance měl na noze nebo hlavě Jirka Klofanda a jednu Honza Petrus. Bohužel ani jedna ze střel neskončila mezi tyčemi. Po první půli tedy 0:0.

Ve druhém poločase se ze hřiště vytratil fotbal a hra více připomínala ragby. Hráči Stružné nakopávali dlouhé balóny a bourali vše, co jim stálo v cestě. Bohužel i takovýto styl hry jim stačil na vstřelení branky. Obraně Vojkovic se nepodařilo odkopnout míč, který se následně dostal na malé vápno, kde se domácí prosadili svým důrazem a přesnou střelou k tyči šli do vedení 1:0. Následovala hra se spoustou nepřesností na obou stranách. Zhruba 10 minut před koncem kopaly Vojkovice rohový kop a Venca Vorel dorazil na dvakrát míč za záda brankáře. K překvapení všech však rozhodčí gól kvůli údajnému ofsajdu, který viděl snad jen pomezní domácího týmu, neuzal a připravil tak Vojkovice o regulérní vyrovnání a případný bod za remízu. Do konce zápasu se toho, vzhledem ke zdržovací taktice Stružné, již moc neudálo a Vojkovice si tak připsaly první podzimní prohru.