Pila x TJ Vojkovice 1:0 ( 0:0 )

11.11.2012 19:43

Po odloženém kole byl na programu zápas prvního týmu tabulky s druhým. Pila měla před zápasem pěti bodový náskok na druhé Vojkovice a tak se hrálo o to, zda se Vojkovicím podaří vedoucí tým dotáhnout nebo zda Pila odskočí na komfortní osmi bodový rozdíl. Domácí měli většinu zápasu více ze hry, ale větší brankovou příležitost si vypracovat nedokázali. A to se vojkovická obrana musela obejít bez obvyklých opor Tomáše Žlutického, Tomáše Svobody a Davida Jati. Vojkovice hrozily převážně z rychlých protiútoků, kdy se do několika jasných brankových příležitostí dostal Marek Marek Matoušek. Bohužel ani jednou se mu nepodařilo přesně zamířit mezi tyče. No a jak to ve fotbale bývá, když nedáš, tak dostaneš. Ve druhé půli se po zbytečné ztrátě balónu dostal k míči domácí obránce Tomáš Verzich, prošel polovinu hřiště a křižnou střelou z vápna vstřelil, jak se později ukázalo, rozhodující gól utkání. Vojkovice na závěr utkání zvýšily tlak, ale kýžený úspěch v podobě alespoň jednoho bodu to nepřineslo. Šlágr kola tak vyzněl lépe pro Pilu a Vojkovice musí v posledních dvou domácích utkání máknout a vybojovat 6 povinných bodů.