Abertamy x TJ Vojkovice 1:1 ( 1:1 )

28.04.2013 07:38

K utkání 18. kola okresního přeboru jsem zamířili do hor k aktuálně 3. týmu tabulky Abertam. Obavy budilo jak počasí, terén, tak i střelecká potence domácích. Hned od prvních minut jsme převzali iniciativu a ohrožovali branku domácích. I když paradoxně to byly právě Abertamy, kdo otevřel skóre utkání. Po ojedinělé šanci vyrazil Jarda Matoušek skoro střelu před sebe a dobíhající hráč poslal domácí do vedení. To nás nepoložilo a nadále jsme pokračovali v dobývání místní svatyně. Bohužel pro nás měl abertamský gólman dobře postavené tyče, které jsme trefili celkem 3x. Nebyli jsme schopni využít žádnou ze 100% šancí. Hlavička z malého vápna do tyče, 2 x krát jsme šli sami na gólmana, netrefili jsme zcela odkrytou bránu nebo čaroval brankář. Zřejmě jsme vystříleli všech prach v minulém utkání. Kdyby poločas skončil 5:1 pro Vojkovice, tak by se nikdo nemohl divit. Bohužel se tak nestalo a do kabin se šlo za stavu 1:1, kdy se alespoň na dvakrát prosadil Venca Kučera a protlačil míč za brankovou čáru.

Ve druhé půli jsme hráli proti silnému větru a na těžkém terénu vázla kombinace. I tak jsme si vypracovali několik dalších vyložených šancí, které jsme opět nebyli schopni využít. Abertamy, od kterých jsme očekávali ofensivní fotbal, respektive celý zápas neopustily svoji půlku a od samého začátku zdržovaly hru jak jen to šlo. Nicméně i to k fotbalu patří a je jen naší chybou, že jsme nedokázali využít nespočet gólových příležitostí. Dalo by se říct bod z venku dobrý, ale vzhledem k průběhu zápasu je nutné poznamenat, že jsme spíše dva body ztratili.